آموزه های پوستی

10 نکته شگفت انگیز مراقبت از لب!

لب برای زیبایی و مراقبت از لب

پوست لب، از حساس‌ترین پوست‌های بدن محسوب می‌شود. به همین خاطر ضربه پذیرتر است. و بیشتر شاهد ترک خوردن یا پوسته پوسته شدن لب هستیم. ازهمین رو باید بیشتر به مراقبت از لب توجه کنیم. هر دختری دوست دارد که لبان خوش رنگ و سالم داشته باشد. و حتما از رژ لب برای زیباکردن لب استفاده کرده‌اید. اما باید دقت کنیم که اگر از لب‌هایمان مراقب نکنیم و دچار آسیب‌هایی مثل ترک و خشک شدن شوند؛ زیبا کننده‌های لب تاثیر کمی روی شادابی لب خواهند داشت. در این محتوا از ماسک تو مهم‌ترین مشکلات رایج لب خواهیم پرداخت. و در ادامه 10 نکته شگفت انگیز در مراقبت از لب را به همراه بهترین ماسک لب معرفی خواهیم کرد.

مراقبت از لب در ماسک تو

علت خشکی لب و ترک خوردن آن چیست؟

مهم‌ترین عارضه‌ای که در لب با آن مواجه می‌شویم، خشکی لب و ترک خوردن لب است. اما دلیل آن چیست؟ باد سرد و اشعه‌های خورشید، دو عامل بسیار تاثیر گذار در خشک شدن لب هستند.

برای جلوگیری از این آسیب، اولین کار استفاده از ضد آفتاب است. تا تاثیر منفی نور خورشید روی لب را به حداقل برسانید. در مرحله بعدی و برای آبرسانی به پوست لب، استفاده از یک بالم لب و ماسک لب آبرسان انتخاب مناسبی است. برای انتخاب بهترین نوع آن برای لب، از مشاوران فروشگاه ماسک تو راهنمایی بگیرید.

در ادامه این محتوا به شایع‌ترین مشکلات لب و راه‌های مراقبت از لب می‌پردازیم.

شایع‌ترین مشکلات لب و دلایل آن

در این قسمت از محتوا به شایع‌ترین مشکلات لب و علل به وجو آمدن آنها می‌پردازیم:

1- ترک خوردن لب

 • ترک خوردن لب از مشکلاتی هست که خیلی از ما آن را تجربه کرده‌ایم و ممکن است در هر فصلی اتفاق بیوفتد.
 • برای پیشگیری و درمان ترک خوردن لب، از یک ماسک لب و بالم لب استفاده کنید.
 • از یک کرم استفاده کنید که علاوه بر محافظت در برابر آفتاب، حاوی ویتامین‌های A,C,E باشد.

2- خشکی لب

 • اکثرا در هوای سرد رخ می‌دهد. بادهای سرد و خشک مهم‌ترین عامل ایجاد خشکی لب می‌باشد.
 • برای رفع و جلوگیری از خشک شدن پوست، قل از خواب از بالم لب و یا پچ لب استفاده کنید.
 • استفاده از یک مرطوب کننده برای حفظ رطوبت پوست لب، انتخاب مناسبی است. 

3- پوسته پوسته شدن لب

یکی از مشکلاتی که خیلی از آن برای لب مواجه می‌شویم، پوسته پوسته شدن لب است. مهم‌ترین عامل آن خشکی پوست است. سعی کنید مقدار زیادی آب بخورید. و همچنین با استفاده از یک محصول مراقبت لب که خاصیت آبرسانی دارد، پوست لب خود را آبرسانی کنید. پیشنهاد ماسکِ تو استفاه از پچ لب های آبرسان می‌باشد که می‌توانید از فروشگاه ماسک تو مشاهده کنید.

لب زیبا که مراقبت شده است

برای مراقبت از لب چه کارهایی انجام دهیم؟

وقتی حرف از مراقبت لب میزنیم، به این نکته توجه کنید که پیشگیری بهتر از درمان است. پس راه‌های مراقبتی لب برای پیشگیری از وقوع عارضه‌های پوستی را بشناسید و اگر شادابی لب برایتان اهمیت دارد، به مراقبت از لب توجه ویژه‌ای داشته باشید. در ادامه به مواردی برای مراقبت از لب می‌پردازیم:

1- از زبان زدن و دست زدن به لب جدا خودداری کنید!

به هیچ‌عنوان به لب خود زبان نزنید. احتمالا آن لحظه احساس لذت می‌کنید، و فکر میکنید که با اینکار به لب‌هایتان آبرسانی می‌کنید. اما بعد از خشک شدن بزاق، خشکی پوست لب آغاز می‌شود. آب دهان روی لب‌ها تاثیر بدی می‌گذار. حتی ممکن است باعث ترک لب نیز بشود. همچنین دقت کنید که لب‌های کسی را که دارای عفونت است نبوسید. اینکار ممکن است باعث انتقال عفونت به لب شما شود.

2- رژیم غذایی سالم داشته باشید!

داشتن رژیم غذایی سالم برای سلامت پوست و حتی لب بسیار مهم و ضروری است. زیرا که ویتامین‌ها و مواد غذایی که مصرف میکنیم، تاثیر مستقیم بر سلامت لب‌ها دارند. پس برای داشتن لب‌های سالم و دوست داشتنی، تاثیر رژیم غذایی سالم را دست کم نگیرید. همچنین ما در مقاله بهترین رژیم غذایی برای پوست، به معرفی بهترین مواد غذایی برای سلامت و شادابی پوست پرداخته‌ایم.

برای هیدراته ماندن، آب زیاد بنوشید!

یکی از مهم‌ترین موارد برای لب سالم، آب کافی بدن یا هیدراته ماندن است. همانطوری که پوست شما برای مرطوب ماندن نیاز به آب کافی از درون بدن دارد، لب‌ها نیز نیز به آب کافی در بدن دارند. یعنی در نوشیدن آب سخاوتمندانه عمل کنید.

4- آرایش را پاک کنید!

لب‌ها برای نفس کشیدن، نیازمند آزادی هستند. سعی کنید در مواقعی که نیاز ندارید حتما آرایش لب خود را پاک کنید.

5- لب‌های خود را در طول شب هیدراته نگهدارید

هوای اطراف شما در طول شب و هنگام خواب، تمایل به خشک کردن لب دارد. وقتی که بیداریم، متوجه خشک شدن لب می‌شویم. اما در زمان خواب این خشکی مشکل ساز می‌شود.

 • حتما قبل از خواب با یک مرطوب کننده به لب‌های خود حس تازگی بدهید.

6- لب‌های خود را ماساژ دهید.

از روغن‌های مغذی برای ماساژ لب استفاده کنید. اینکار را می‌توانید روزانه 5 دقیقه انجام دهید تا گردش خون در لب‌های شما بهبود یابد.

7- لب‌های خود را اسکراب کنید.

از یک اسکراب ملایم، برای از بین بردن سلول‌های مرده پوست استفاده کنید. از بین بردن سلول‌های مرده پوست لب برای جلوگیری از ایجاد عفونت ضروری است. البته که اینکار به نرمی لب‌ها بسیار کمک می‌کند.

8- همیشه یک ماسک لب و بالم لب به همراه داشته باشید.

خشک شدن پوست ممکن است اتفاقی رخ دهد. و هرگز نمیدانیم کی لب ما خشک می‌شود. به همین دلیل همراه داشتن یک بالم لب و یا ماسک لب آبرسان توصیه می‌شود. استفاده از ماسک لب، به صورت روتین در مراقبت پوستی به جلوگیری از ایجاد خشکی لب بسیار کمک می‌کند.

9- هنگام بیرون آمدن از منزل رژ لب بزنید!

اشتباه نکنید! هدف از استفاده رژ لب در این قسمت زیبایی نیست. برای محافظت از لب، رژ لب بزنید. لب‌های ما هیچگونه محافظی در برابر عوامل خارجی مثل نور خورشید ندارد. به همین جهت استفاده از رژ لب با اضافه کردن یک لایه، باعث ایجاد محافظت در برابر نور خورشید، هوای خشک و آلودگی می‌شود.

 

استفاده از رژ لب برای زیبایی و مراقبت لب

10- در مواقع ضرور به پزشک مراجعه کنید.

گاهی اوقات با انجام اقدامات پیشگیرانه و مراقبت‌های پوستی، ممکن است باز هم دچار عارضه‌ای در پوست لب شوید. در این مواقع برای درمان با یک پزشک متخصص مشورت کنید. برای سلامت بدن و پوست، نوشیدن مقدار زیاد آب و رژیم غذایی سالم بسیار تاثیر گذار است. 

کلام پایانی

همه ما به دنبال زیبایی هستیم. لب، در صورت ما به طور خاصی نمایان است. و از همین جهت، مراقبت از لب و سلامت آن برایمان انتخاب مهمی محسوب می‌شود. همه ما میدانیم که پیشگیری بهتر از درمان است. پس بهترین راه برای سلامت و شادابی لب، مراقبت از لب می‌باشد. ما در این محتوا به شایع‌ترین عارضه‌های لب پرداختیم و در ادمه 10 راه برای مراقبت از لب و پیشگیری از خشکی لب را آموزش دادیم. ما در فروشگاه ماسک تو بهترین محصولات را برای مراقبت از پوست و لب آماده کرده‌ایم. اگر به دنبال استفاده از یک محصول به صورت روتین برای لب هستید، ماسک لب ورقه ای انتخاب مناسبی است. و بهترین زمان استفاده از آن، هنگام استفاده از ماسک ورقه ای است. زمانی که ماسک ورقه ای را روی صورت قرار می‌دهید، ماسک لب را نیز روی لب قرار دهید که به طور کامل صورت خود را آبرسانی کنید. 

سرمایه گذاری برای آینده زیبایی، یک انتخاب آگاهانه است. 

پوستتو دوست داشته باش.❤️

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی در مورد “10 نکته شگفت انگیز مراقبت از لب!

 1. مطهره گفت:

  ممنون از راهنمایی هاتون🌼🌸

  1. ماسک تو گفت:

   متشکریم مطهره عزیز. ارائه نظرات شما دلگرمی ماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *