نوع پوست شما چرب است

شما پوستی چرب دارین و ممکنه گاهی نیاز به شستشوی زیاد، شما رو اذیت کنه. این چربی بیشتر روی صورت، شانه‌ها و حتی روی بینی دیده میشه. جوش‌های صورت هم یکی از التهابات مورد علاقه در پوست چرب هست. یکی دیگه از ویژگی‌های پوست چرب، داشتن منافذ بسته‌ی زیاد، و درنتیجه جوش‌های سرسیاه است. به همین دلیل بهترین روتین برای شما، شامل محصولاتی می‌شود که برای پوست چرب و جوش های صورت مناسب باشد. و البته برای جوش‌های سرسیاه هم باید برنامه مناسبی بچینید.

بهترین مزیت پوست شما، اینه که تا مدت زیادی چین و چروک‌ها به سمت پوست شما نمیاد.

در پایین همین محتوا، بهترین روتین مناسب پوست چرب را به شما معرفی کرده ایم. محصولاتی که در این صفحه قرار گرفته اند دقیقا مناسب پوست شما می‌باشد؛ به خاطر اینکه ما نیاز پوست شما رو میدونیم.😉

بهترین محصولات برای روتین پوست چرب و جوش دار

پوست چرب چیست؟

چربی پوست، اصلا چیز بدی نیست؛ بلکه برای پوست ضروری است. اما زمانی که این چربی پوست بیشتر از حد باشد، می‌تواند باعث التهابات پوستی مثل جوش و آکنه شود. به عبارت دیگه، وجود چربی در پوست باعث جلوگیری از خشکی پوست و چین و چروک می‌شود. اگر همین مقدار چربی از مقدار استاندارد بیشتر شود، به پوست چرب شناخته می‌شود. 

در واقع شما با  تشخیص نوع پوست، متوجه شدید که نوع پوست شما چرب است؛ پس این محتوا کاملا مخصوص شماست.

چرا پوست چرب می‌شود؟

چرب شدن پوست به عوامل زیادی بستگی دارد؛ در ادمه به چند مورد از دلایل چرب شدن پوست می‌پردازیم:

  • عوامل ژنتیکی:از خانوده شما پوست چربی داشته باشند؛ احتمال چرب شدن پوست شما هم بالا می‌رود.
  • عوامل آب‌و‌هوایی: اگر محیط زندگی شما مرطوب باشد، احتمال چربی پوست شما هم بالا می‌رود. و یا حتی اگر پوست شما بسیار خشک شود، غدد تولید چربی مجبور به تولید مقدار زیادی چربی می‌شوند؛ که در نهایت منجر به پوست چرب می‌شود.
  • مصرف برخی داروها
  • تغذیه نامناسب

پوست چرب چه ویژگی‌هایی دارد؟

اول از همه ویژگی مثبت این نوع پوست رو بگیم؛ اگه شما پوستی چرب دارین، چین و چروک ها تا مدت زیادی اطراف پوست شما نمیان. یعنی پوست صاف اصلی ترین ویژگی مثبتِ چرب بودن پوست است. 

از خصلت‌های دیگه پوست چرب، ایجاد جوش و آکنه هست. کسایی که نوع پوستشون چربه، معمولا از جوش‌های صورت خسته شدن. برای همینه که محصولات مناسب جوش رو هم برای این نوع پوست معرفی کردیم.

منافذ بسته زیاد، ویژگی بعدی این نوع پوست هست که منجر به جوش‌های سر سیاه میشه. با استفاده از بلک ماسک بینی و ماسک سه مرحبه ای بینی میتونین از شر این جوش‌های سر سیاه بینی هم راحت بشین. قرار دادن این محصولات در روتین پوست چرب، خیلی کمک کننده هست.

روتین پوست چرب و جوش دار

 

نتیجه گیری 

بهترین روتین پوست چرب، می‌تواند شستشوی مناسب، کرم ضدآفتاب، مرطوب‌کننده و انواع ماسک های صورت مثل ماسک ورقه ای باشد. مراقبت از پوست چرب، نیاز به دقت زیادی دارد و باید محصولاتی که انتخاب می‌کنید، مناسب پوست چرب و جوشدار باشد. 

برای  دیدن بهترین نتیجه درمان و بهبود چربی پوست، مراقبت از پوست را به صورت روتین انجام دهید.

پوستتو دوست داشته باش.❤️

5/5 - (1 امتیاز)