نوع پوست شما مختلط است

صورت شما در ناحیه T  که شامل پیشانی، بینی و چانه می‌شود؛ چرب است. و در ناحیه گونه و فک معمولی یا خشک می‌باشد. برای اینکه صورت خود را به تعادل برسانید، نیازمند یک روتین پوست مختلط با محصولات مناسب خودتان است. 

شاید یکم بدشانسی آوردین، مراقبت از پوست مختلط کمی سخت‌تر از سایر انواع پوست می‌باشد. اما نگران نباشید؛ در ادامه بهترین روتین پوستی برای مراقبت از پوست مختلط را معرفی می‌کنیم.

در ساخت روتین پوست مختلط، باید یک شوینده مناسب، آبرسان عالی(مثل ماسک ورقه ای) و ضدآفتاب استفاده کنین.

آبرسانی به پوست از اهمیت بالایی برخوردار است، خشکی پوست باعث ایجاد چین و چروک‌های صورت می‌شود. برای جلوگیری از ایجاد خطوط روی صورت آبرسانی به پوست یک امر جدی به حساب می‌آید. برای این‌کار می‌توان از نوشیدن مقدار زیاد آب و ماسک‌های آبرسان مثل ماسک ورقه ای استفاده کرد.

در ادامه محصولاتی را مخصوص پوست مختلط معرفی میکنیم. این محصولات دقیقا مناسب پوست شماست؛ تا بهترین روتین پوست مختلط را بسازید.

ما محصولاتی متناسب خودتان معرفی می‌کنیم؛ چون نیاز پوست شما رو میدونیم.❤️

بهترین محصولات برای روتین پوست مختلط

ماسک ورقه ای ویتامین سی بیوآکوا

5,900 تومان

ماسک ورقه ای کنترل چربی

8,900 تومان

پک مناسب پوست چرب و مختلط

54,000 تومان

ماسک ورقه ای هفت ویتامین کیوی

9,400 تومان

ماسک ورقه ای هفت ویتامین پرتقال

9,900 تومان

پچ زیر چشم طلا زوزو

5,900 تومان

ماسک ورقه ای عسل بیوآکوا

9,600 تومان

ماسک ورقه ای ویتامین سی زوزو

9,200 تومان

سرم انار وان اسپرینگ

54,000 تومان

پچ زیرچشم پرتقال خونی ایمیجز

74,000 تومان

فوم شستشو صورت آووکادو بیوآکوا

64,000 تومان

تونر انار قرمز وان اسپرینگ

74,000 تومان

ماسک ورقه ای آووکادو کیس بیوتی

10,800 تومان

ماسک ورقه ای عسل کیس بیوتی

10,800 تومان

ماسک ورقه ای آلوئه ورا کیس بیوتی

10,800 تومان

ماسک لب عسل RAURSDE

7,600 تومان

ماسک ورقه ای لیمو EVER ROSA

11,800 تومان

سرم ویتامین سی بیوآکوا

86,000 تومان

ماسک ورقه ای پاپایا EVER ROSA

11,800 تومان

ماسک ورقه ای عسل EVER ROSA

11,800 تومان

پوست مختلط چه نوع پوستی است؟

پوست مختلط چیست و به چه پوستی میگن مختلط؟ شما با انجام آزمون تشخیص نوع پوست، متوجه مختلط بودن پوست خودتون شدین. پوستی مختلط است که، در ناحیه تی T  صورت یا همان قسمت‌های چانه، بینی و پیشانی، چربی بیشتری دیده می‌شود. در عوض قسمت گونه‌ها پوست حالتی خشک یا معمولی دارد.

 

عوامل به وجودآمدن پوست مختلط چیست؟

مثل همیشه ژنتیک می‌تواند اولین عامل تعیین نوع پوست شما باشد. در برخی موارد استفاده از محصول نامناسب می‌تواند عامل ایجاد پوست مختلط باشد. به همین دلیل استفاده از محصولاتی که دقیقا مناسب پوست شما باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است. پس در ساخت روتین پوست مختلط برای خود، دقت کنید.

 

چگونه از پوست مختلط مراقبت کنیم؟

برای مراقبت از پوست مختلط، باید یک روتین مناسب پوست مختلط را به صورت متداول انجام داد. همیشه در انتخاب محصولات برای ساختن یک روتین پوستی مناسب، سوالات بسیاری برایمان پیش می‌آید. ما در فروشگاه ماسکِ تو با تکیه بر توانمندی خود آزمون تشخیص نوع پوست را راه‌اندازی کردیم، تا به راحتی بتوانید نوع پوست خود را تشخیص دهید. در کنار تشخیص نوع پوست بهترین محصولات مناسب پوست خودتان را معرفی کردیم.

در قسمت بالای همین محتوا، محصولاتی که می‌توانید از آنها برای روتین پوست مختلط استفاده کنید، معرفی کردیم. حالا نوبت شما است که برای مراقبت از پوست مختلط خود اقدام کنید.

 

پوست مختلط و روتین پوست مختلط

 

در مراقبت از پوست مختلط به چه نکاتی توجه کنیم؟

چون پوست شما از دو حالت تشکیل شده است، باید مراقبت باشید که از محصولات درست استفاده کنید. صورت خود را در روز بیشتر از دوبار نشویید. سعی کنید از شوینده بسیار ملایم برای پوست خود استفاده کنید.

از تونر استفاده کنید! تونر باعث کنترل چربی ناحیه تی صورت صورت می‌شود. بهتر است بعد از شستشوی صورت، از تونر هم استفاده کنید.

استفاده از ماسک‌های صورت در روتین پوست مختلط، یکی از قسمت‌های جذاب و محبوب به‌شمار می‌آید. می‌توانید از ماسک‌های ورقه ای با عصاره خیار، آلوورا، نارگیل و عسل برای آبرسانی پوست خود استفاده کنید.

 

نتیجه گیری  

بعد از اینکه نوع پوست مشخص شد، نوبت به شروع مراقبت ازپوست می‌رسد؛ شما پوستی مختلط دارید و برای مراقبت از پوست مختلط، داشتن یک روتین مناسب پوست مختلط لازم است. ما در این محتوا به صورت کامل همه چیز را برای پوست شما عنوان کردیم. الان نوبت شماست تا برای سرمای‌گذاری پوست خود اقدام به مراقبت کنید. 

پوستتو دوست داشته باش.❤️

2/5 - (2 امتیاز)