نوع پوست شما خشک است

شما پوستی خشک دارین و معمولا به دنبال رطوبت در پوست می‌گردین. احتمالا به سراغ انواع آبرسان و کرم‌های مرطوب کننده هم رفتین. برای مراقبت از پوست خشک و ساخت یک روتین پوست خشک، باید آبرسان‌ها در اولویت شما باشد. معمولا به سراغ محصولاتی بروید که حاوی هیالورونیک اسید هستند. ماسک ورقه ای به عنوان بمب آبرسان می‌تواند یک انتخاب مناسب در روتین پوست خشک باشد.

کرم‌های مرطوب کننده و سرم صورت هم دوتا از ملزومات روتین پوستی شما به حساب میاد. یکی از سوالاتی که بسیار پرسیده می‌شود، این است که کدام محصول را برای پوست خشک بخرم؟ در ادامه بهترین محصولات مراقبت از پوست خشک آورده شده است. این محصولات دقیقا مناسب پوست شماست! چون ما نیاز پوست شما رو میدونیم.😉

بهترین محصولات برای روتین پوست خشک

پوست خشک چیست؟

اگه بعد از شستشوی صورتتون احساس خارش وکشیدگی پوست رو دارین، یا در طول روز با پوسته پوسته شدن  پوست مواجه هستین احتمالا پوست شما خشک محسوب میشه. البته شما با انجام آزمون تشخیص نوع پوست متوجه پوست خشک خود شده‌اید.

 

چرا پوست خشک می‌شود؟

دلایلی خشکی پوست چیست؟ اینکه پوست خشک می‌شود، به عوامل بسیاری بستگی دارد؛ از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

  • عوامل ژنتیکی: بر اساس ژنتیک، پوست شما چربی کمتری تولید می‌کند؛ و همین مورد باعث خشکی پوست می‌شود.
  • عوامل آب‌وهوایی: آب‌وهوای خشک، باعث کاهش رطوبت پوست می‌شود که نتیجه آن خشکی پوست است.
  • خشکی پوست در فصول سرد: در فصول سرد، معمولا خشکی پوست بیشتر می‌شود. یکی از دلایل آن می‌تواند وسایل  گرمایشی باشند که باعث کاهش رطوبت پوست شما می‌شوند.
  • دوش آب داغ!×: دوش گرفتن با آب داغ باعث می‌شود چربی پوست شما تا حدودی از بین برود. از بین رفتن چربی با خشکی پوست همراه است.
  • مصرف برخی داروها.
  •  سن: با بالارفتن سن، میزان هیالورونیک اسید پوست کاهش میابد. هبالورونیک باعث حفظ رطوبت پوست می‌شود.

موارد اشاره شده در بالا باعث خشکی پوست می‌شوند. شما با داشتن یک روتین پوست خشک مناسب، به جنگ با خشکی پوست بروید. البته که در بالای همین محتوا بهترین محصولات مراقبت از خشک معرفی شدند. این محصولات دست‌چین برای پوست خشک هستند.

 

روتین پوست خشک در فروشگاه ماسک تو

 

بهترین روتین پوست خشک

الان که متوجه شدین پوستتون خشکه، باید یک روتین مناسب پوست خشک رو برای خودتون انتخاب کنین. این روتین پوستی با سایر انواع پوست فرق میکنه. دقت کنین که اگه محصولی که استفاده میکنین مناسب پوست خودتون نباشه، اثر عکس روی پوستتون میزاره.

برای بهبود پوست خشک، استفاده از آبرسان‌ها و مرطوب کننده‌ها می‌تواند در اولویت قرار بگیرد. شوینده مناسب پوست خشک، سرم صورت و ماسک‌های ورقه ای از محصولاتی هستن که در این روتین پر رنگ تر می‌باشند.

بهتر است دوش آب داغ را کمتر و به صفر برسانید؛ تا چربی پوست نزد صورتتان باقی بماند! قبل از خواب از کرم مرطوب کننده مناسب استفاده کنید. و در طول روز استفاده از ضدآفتاب را فراموش نکنید. 

 

نتیجه گیری برای پوست خشک

داشتن پوستی نرمال آرزوی خیلی از ما هست؛ هرچند که هر نوع پوستی داشته باشیم نیاز به مراقبت داره اما پوست خشک نیاز به مراقبت بیشتر برای بهبود میزان چربی در آن است. خشکی پوست باعث ایجاد چین و چروک‌های صورت می‌شود؛ بهتر است با داشتن یک روتین پوست خشک مناسب، از بروز عوارض پوست خشک جلوگیری کنیم. 

مراقبت از پوست را سرمایه‌گذاری برای آینده زیبایی ببینید؛ ما فقط یکبار زندگی می‌کنیم. 

پوستتو دوست داشته باش.❤️

 

5/5 - (1 امتیاز)