آموزه های پوستی

بهترین ترتیب مراقبت از پوست!

ترتیب روتین پوستی در ماسک تو برای محصولات مراقبت پوستی

پرفروش ترین محصولات پوستی

ترتیب روتین مراقبت از پوست جزو سوالات مبهمی است که در ذهن سرمایه‌گذاران زیبایی بدون جواب می‌ماند. حالا چرا ترتیب استفاده از محصولات مراقبت از پوست اهمیت دارد؟ اولین باری که تصمیم به مراقبت از پوست خودم گرفتم؛ با محصولات زیادی برای روتین پوستی خودم مواجه شدم. از شوینده‌ صورت گرفته تا انواع ماسک صورت. همه محصولاتی که فکر می‌کردم برای مراقبت از پوستم نیاز هست را خریدم؛ اما من ماندمو این سوال که، این محصولات مراقبت پوستی را با چه ترتیبی استفاده کنم! در این محتوا از سایت ماسک تو، قصد دارم بهترین ترتیب برای استفاده از محصولات مراقبت پوستی را معرفی کنم تا بعد از خواندن این محتوا دیگر سوالی برای ترتیب روتین پوستی در ذهن شما نباشد. 

چرا ترتیب روتین مراقبت از پوست مهم است؟

طبق تحقیقات Dr. Heather Rogers اگر می‌خواهید محصولات مراقبت از پوست، بیشترین کارایی را برای پوست شما داشته باشند؛ ترتیب استفاده از آنها را رعایت کنید.

وظیفه پوست محافظت یا بهتر است بگوییم دور نگهداشتن مواد از بدن است. با این‌حال ما قصد داریم برخی از محصولات مراقبت پوستی را به این پوست نفود دهیم. برای داشتن بهترین نتیجه از استفاده محصولات مراقبت پوستی، ترتیب آن‌ را جدی بگیرید!

زیبایی صورت با ترتیب روتین پوستی

 

اصول اولیه روتین مراقبت از پوست چیست؟

اگه بحث ترتیب استفاده از محصولات مراقبت پوستی را فعلا کنار بزاریم؛ مدت زمانی که باید روی پوست بمونه اهمیت پیدا می‌کنه. خیلی از ما انقدر محصولات مختلف خریده‌ایم که پشت‌سر هم بدون مکث استفاده می‌کنیم! یعنی چی؟ مثل از ماسک ورقه ای استفاده می‌کنیم؛ هنوز مواد ماسک ورقه ای روی صورتمان جذب نشده به سراغ سرم صورت می‌رویم. دوباره بدون مکث به کرم مرطوب کننده! چرا این روش مشکل ساز میشه؟ 
زمانی که ما کاری رو پیچیده کنیم معمولا بعد از مدتی دست از آن می‌کشیم. پس روتین مراقبت پوستی خودتان را ساده کنید! اجازه دهید هرکدام از محصولات زمان کافی برای جذب روی پوست را داشته باشند.
مورد دیگه‌ای هم که باید در انتخاب محصول مناسب دقت کرد، این است که محصول مناسب پوست خودتان باشد. یعنی نوع پوست خود را بدانید و دقیقا برای نیاز پوستی خود محصولی را انتخاب کنید. می‌توانید از طریق آزمون تشخیص نوع پوست هوشمند ماسکِ تو، به صورت هوشمند نوع پوست خود به همراه بهترین روتین پوستی برای پوست خودتان را به صورت رایگان دریافت کنید.
 
 

لایه بندی استفاده از محصولات مراقبت از پوست به چه شکلی باشد؟

کدام محصولی روی چه محصول دیگری قرار بگیرد!  اوه چه پیچیده شد. منظورم این هست که اگر می‌خواهیم چند محصول را روی هم استفاده کنیم؛ کدام اول باشد و ترتیب استفاده از آن‌ها به چه شکلی باشد؟ دکتر راجرز در همین مورد میگن که:  اول از محصولی استفاده کنید که سبک‌تر است. و همین ترتیب را به سمت سنگین‌تر رعایت کنید. یا موادی که برای پوست شما مهم تر هستند؛ مثل آنتی اکسیدان‌های سرم صورت در ابتدا استفاده شوند.
 
جوانی پوست با ترتیب درست روتین پوستی
 

روتین مراقبت از پوست در طول روز

در طول روز پوست ما نیاز به چه مراقبتی دارد؟ همه ما ساعاتی از روز را در بیرون از منزل به سر می‌بریم. محافظت از پوست در برابر نور آفتاب، آلودگی‌ها و دیگر تهدید‌کننده‌‌ها یک امر ضروری به حساب می‌آید. در ادامه قدم به قدم به ترتیب استفاده از محصولات مراقبت پوستی می‌پردازیم:

مرحله1: شوینده صورت

شستشوی صورت، با یک شوینده ملایم که دقیقا مناسب پوست خودتان باشد؛ آغازگر روتین مراقبت پوستی به‌شمار می‌آید. صبح را با شستشوی صورت شروع کنید و شب هم با شستشوی صورت، خستگی و غبار روی صورت را پاک کنید.

مرحله 2: استفاده از تونر

در مرحله بعد می‌توان از تونر استفاده کرد. باتوجه به نوع پوست خود، از یک تونر مناسب استفاده کنید. البته الزامی به استفاده از تونر نیست اما اگر فکر می‌کنید برای پوست شما حال خوب تولید می‌کند، پس ازدستش ندین.

مرحله 3: استفاده از سرم صورت (آنتی اکسیدان)

سرم‌های صورت باغلظت بالایی که دارند، حاوی فواید زیادی برای پوست هستند. اما بهتراست از سرم‌های آنتی اکسیدان در طول روز استفاده شود. فواید سرم صورت آنتی اکسیدان‌، شامل کم‌رنگ کردن التهابات پوستی، خنثی کردن عوارض ناشی از اشعه‌های خورشید و آلودگی‌های محیطی می‌باشد.

مرحله4: مراقبت دور چشم

اگر سن شما زیر 20 سال است، از این مرحله به آرامی عبور کنید. اما زمانی که به بالای 20 سال رسیدید، این مرحله را در روتین پوستی خود قراردهید. مراقبت از دور چشم به جهت حفظ کیفیت پوست دور چشم ی مرحله‌ی جدانشدنی از روتین پوستی می‌باشد.

برای مشاهده بهترین نتیجه، استمرار در روتین پوستی اهمیت دارد. استفاده منظم از کرم دور چشم و پچ زیر چشم، باعث ایجاد خاصیت ارتجاعی و آبرسانی به پوست دور چشم می‌شود.

مرحله 5: درمان لکه

شاید شما هم لک‌های روی صورت داشته باشین؛ یا اینکه جای جوش‌های صورت هنوز خودنمایی می‌کنند. کرم‌های ضدلک بهتر است در لایه‌های زیرین روتین پوستی استفاده شود. به این نکته هم دقت کنید که کرم‌های ضد لک احتمالا باعث خشکی پوست می‌شوند؛ پس آن‌ها را فقط در نقطه حاوی لک استفاده کنید.

مرحله 6: آبرسانی پوست با ماسک‌های ورقه‌ای

اهمیت آبرسانی به پوست از آنجایی مشخص می‌شود که پوست خشک، سریع‌تر دچار پیری شده و چین و چروک‌های صورت، کمی زودتر خودنمایی می‌کنند.

حالا که با اهمیت آبرسانی به پوست آشنا شدیم؛ از ماسک‌ ورقه ای صورت پرده برمی‌داریم. این ماسک‌ها که شاید شما به بمب آبرسان بشناسید، با قیمت بسیار مناسب و استفاده سریع و راحتی که دارند به ماسکی محبوب برای آبرسانی تبدیل شده اند. اگر به دنبال خرید ماسک ورقه ای برای آبرسانی صورت هستید، عصاره‌ هیالورونیک اسید می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

مرحله 7: مرطوب کننده

شما حتی اگر پوست چرب داشته باشید، بازهم نیاز به مرطوب‌کننده دارید. بدن ما به طور طبیعی دارای غددی هست که کار حفظ رطوبت پوست را دارند؛ اما از آن جهت که همه ما در معرض آسیب‌های بیرونی مثل نور آفتاب و آلودگی محیط قرار داریم، استفاده از مرطوب کننده‌ها برای پوست ما ضرورت پیدا می‌کنند.

بهترین زمان استفاده از مرطوب کننده‌ها، وقتی است که پوست هنوز رطوبت خود را دارد. چون در این مرحله شما به پوست کمک می‌کنید که این رطوبت حفظ شود. اما زمانی که پوست شما رطوبت خود را از دست می‌دهد، کار کمی سخت‌ می‌شود.

مرحله 8: استفاده از ضدآفتاب

هنوز هم در استفاده از ضدآفتاب تردید دارید؟ هوا ابری باشد یا آفتابی، استفاده از آفتاب یک امر ضروری است. بهتر است در ترتیب روتین پوستی، آخر قراربگیرد. یا اینکه می‌توانید از ضدآفتاب‌هایی استفاده کنید که خاصیت مرطوب کنندگی هم دارند.

نتیجه گیری ترتیب روتین پوستی

ترتیب روتین پوستی همیشه جزو دغدغه‌های بزرگ محسوب میشه. چون نمیدونم ترتیب استفاده از محصولات مراقبت پوستی به چه شکلی باشد. ما در این مقاله تلاش کردیم که قدم به قدم، ترتیب روتین پوستی را به شما آموزش دهیم. اگر می‌خواهید روتین پوستی شما بیشترین بازدهی را داشته باشد، این ترتیب را رعایت کنید. 

پوستتو دوست داشته باش.❤️

4.3/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهی در مورد “بهترین ترتیب مراقبت از پوست!

  1. ساناز زیبایی گفت:

    خیلی محتوای مفیدی بود ممنون فقط اینکه ترتیب استفاده محصولات پوستی در شب رو هم میگین لطفا؟

    1. masketo گفت:

      ساناز عزیز، ممنونیم از محبت شما. بله حتما در بروزرسانی محتوا ترتیب روتین پوستی شب را اضافه خواهیم کرد. از پیشنهاد شما سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.