آموزه های پوستی

آزمون هوشمند تشخیص نوع پوست

آزمون تشخیص نوع پوست به همراه نحوه تشخیص نوع پوست

میخوای برای خودت روتین پوستی بسازی ولی نمیدونی نوع پوستت چیه؟ دونستن نوع پوست در انتخاب محصولاتی که برای مراقبت از پوست انتخاب میشه خیلی مهمه. در واقع تشخیص نوع پوست، اولین مرحله از مسیر جذاب سرمایه گذاری روی آینده‌ی زیبایی ما محسوب میشه.

راه‌های مختلفی برای تشخیص نوع پوست وجود داره؛ ما در فروشگاه ماسکِ تو تصمیم گرفتیم به صورت هوشمند، آزمون تشخیص نوع پوست را طراحی کنیم. در این آزمون شما فقط با پاسخ دادن به چند سوال تستی، نوع پوست خود را دریافت می‌کنید. همچنین در کنار تست تشخیص نوع پوست؛ به صورت هوشمند، روتین پوستی مناسب خودتان ارائه می‌شود.

این آزمون هوشمند، کاملا رایگان بوده و کمتر از یک دقیقه زمان شما را می‌گیرد. یک بار برای همیشه نوع پوستت رو بدون!😉

آزمون تشخیص نوع پوست

بعد از پاک کردن پوست خود از مواد آرایشی و آلودگی چه احساسی دارید؟

منافذ پوست شما چگونه است؟

معمولا در مورد پوستتان چه احساسی دارید؟

معمولا در زمستان پوست شما چگونه است؟

معمولا پوست شما در طول روز چطور به نظر می‌رسد؟

آیا صورتتان جوش می‌زند؟

آزمون تشخیص نوع پوست
نوع پوست شما چرب می باشد.
نوع پوست شما مختلط می‌باشد.
نوع پوست شما نرمال می‌باشد.
نوع پوست شما خشک می‌باشد.
با زدن آخرین پاسخ، به صورت خودکار وارد صفحه جواب می‌شوید.

چرا تشخیص نوع پوست اهمیت دارد؟

زمانی که وارد فروشگاه ماسکِ تو می‌شویم؛ حتما قصد انتخاب محصولاتی برای مراقبت از پوست داریم. در این فروشگاه محصولات بسیار متنوعی وجود دارد؛ اماکدام یک مناسب پوست من است؟ این سوالی است که خیلی از ما موقع خرید ماسک ورقه ای یا سایر محصولات مراقبت پوستی به دنبال پاسخش می‌گردیم.

اما واقعا  شناخت نوع پوست چه اهمیتی در انتخاب محصولات مراقبت پوستی دارد؟ اگر بخواهیم در یک جمله بگوییم، انتخاب محصول نامناسب، کار مراقبت را به آسیب تبدیل می‌کند.

هر نوع پوست منعیاتی دارد، که ممکن است پوست دیگر از ملزوماتش باشد. اگر هنوز هم نوع پوست خود را نمی‌دانید، از طریق آزمون تشخیص نوع پوست که در بالا آورده شده، نوع پوست خود را به صورت هوشمند دریافت کنید. کافیست در این نرم افزار تشخیص نوع پوست، به سوالات تستی پاسخ دهید.

در این سیستم، علاوه بر ارائه نوع پوست، بهترین روتین پوستی مخصوص خودتان را به همراه نکات مراقبتی دریافت خواهید کرد.(آزمون تشخیص نوع پوست به صورت کاملا رایگان ارائه شده است)

البته برای تست تشخیص نوع پوست راه‌های دیگری هم وجود دارد. ما در ابتدای این محتوا، تست آنلاین تشخیص نوع پوست را ارائه دادیم. و در ادامه به تشخیص نوع پوست به روش‌های دیگر می‌پردازیم.

تشخیص پوست خشک

در تشخیص نوع پوست، اگر موارد زیر را در پوست خود مشاهده می‌کنید؛ شما پوستی خشک دارید.

 • پوسته پوسته شدن
 • احساس خارش پوست، بعد از شستشوی صورت

البته که موارد دیگری هم هستند؛ پبشنهاد ما استفاده از ازمون تشخیص نوع پوست  می‌باشد. حتما برای بهبود خشکی پوست از روتین پوست خشک استفاده کنین.

تشخیص پوست چرب

معمولا کسایی که پوست چرب دارند، صورتشون براق هست. به طور کامل میشه چربی رو از روی پوست این افراد تشخیص داد. یکی دیگه از شایع ترین حالت‌های پوست چرب، نیاز به شستشوی مداوم هست. (اگر پوست شما چرب باشد، در پاسخ آزمون بالا، به صورت کامل راجع به هر نوع پوست و راه‌های مراقبتی آن به همراه روتین پوست چرب صحبت شده است.)

تشخیص پوست مختلط

پوستی که برخی نقاط چرب، و برخی نقاط معمولی باشد را پوست مختلط می‌گوییم. این نوع پوست اکثر جربی در نقطه T صورت دیده می‌شود. 

ازمون تشخیص نوع پوست برای پوست مختلط

 

تشخیص پوست نرمال

خیلی ساده، پوستی که نه چربی زیادی داره و نه خشکه. کاملا یک دسته. اگر هم جوش یا چربی و یا حتی خشکی اتفاق بیوفتد، سریع بهبود میابد.

تشخیص پوست حساس

ایجاد حساسیت‌ و قرمزی پوست،از شایع ترین راه‌های تشخیص پوست حساس است. در انتخاب روتین پوستی برای این نوع پوست باید توجه کرد؛ برخی از محصولات ممکن است برای پوست شما ایجاد حساسیت کنند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم حتما قبل از استفاده هر محصول، یکبار آن را روی پوستِ پشت دست تست کنید. اگر ایجاد حساسیت نکرد می‌توانید با خیال راحت‌تری از آن استفاده کنید.

پوست‌های حساس بیشتر  منجر به آفتاب سوختگی می‌شوند؛ و ایجاد بیماری‌های پوستی مثل اگزما بیشتر در آنها دیده می‌شود.

اگر شما پوستی حساس دارید، از محصولاتی که حاوی ترکیبات مصنوعی هستند، دوری کنید.

پوست حساس در تشخیص نوع پوست

بهترین راه تشخیص نوع پوست چیست؟

راه‌های مختلفی برای این‌کار وجود دارد؛ با دست به زدن پوست خود تا حدودی می‌توان متوجه نوع پوست خود شد. اما پیشنهاد ما راه سریع‌تر و کاملا رایگان! است. فقط در یک دقیقه آزمون تشخیص نوع پوست را به صورت هوشمند بدهید و بهترین پاسخ و روتین پوستی مناسب خود را دریافت کنید.

اما در این قسمت از محتوا به راه‌های دیگر تشخیص نوع پوست می‌پردازیم. تا علاوه بر آزمون تشخیص نوع پوست، از راه‌های دیگر هم بتوانید نوع پوست خود را تشخیص دهید.

آزمایش تشخیص نوع پوست خانگی و ساده

مرحله اول: صورت خود را کامل بشویید. بهتر است اینکار را با شوینده‌های ملایم و مناسب خودتان انجام دهید. سعی کنین به طور کامل آرایش، چربی و آلودگی را از روی صورت خود پاک کنید.

مرحله دوم: با استفاده از یک حوله ترجیحا نرم، صورت خود را به آرامی خشک کنید. بعد از آن از هیچگونه محصول مراقبت پوستی استفاده نکنید.

مرحله سوم: اجازه دهید پوست شما حدود یک ساعت در همین حالت بماند. به هیچ‌عنوان در این زمان به صورت خود دست نزنید. حال نوبت به تشخیص نوع پوست میرسد. جلوی آیینه رفته و از فاصله کم به پوست خود با دقت نگاه کنید. با استفاده از موارد زیر، نوع پوست خود را تشخیص دهید.

انواع پوست صورت در ماسک تو برای تشخیص نوع پوست

حالت‌های ممکن برای نوع پوست

علائم پوست خشک: در صورتی که پوست شما خشک باشد، روی صورتتان احساس خارش و کشیدگی پوست را دارید. همچنین پوسته‌پوسته شدن، یکی از نشانه‌های پوست خشک می‌باشد.

علائم پوست چرب: در تشخیص نوع پوست اگر که پوست شما حالت چرب و درخشش داشته باشد، به وضوح پوستی چرب دارید. این چربی در نقاط Tصورت، یعنی پیشانی، بینی و چانه بیشتر است.

علائم پوست مختلط: ممکن است موقع تشخیص نوع پوست خود دچار شک و تردید شوید. احتمالا شما پوستی مختلط دارید. در برخی نواحی چرب و در برخی از قسمت‌های صورت، حالت خشک و نرمال را مشاهده می‌کنید. اگر در قسمت T صورت پوستی چرب و در نواحی گونه و فک پوستی نرمال تا خشک دارید، نوع پوست شما مختلط محسوب می‌شود.

علائم پوست نرمال: اگر پوست شما نه چرب باشد و نه خشک، نرمال یا معمولی محسوب می‌شود. بهترین نوع پوست، نرمال است. زیرا نحوه مراقبت از پوست نرمال، بسیار ساده‌تر است. و کمتر شاهد عارضه‌های پوستی در این این نوع پوست هستیم.

علائم پوست حساس: برخی از پوست‌ها دچار خارش و یا قرمزی می‌شوند. یا بهتر است بگوییم، خیلی راحت دچار این عارضه‌ها می‌شوند. به همین دلیل به این مدل پوست، حساس گفته می‌شود. اگر شما پوستی حساس دارید، در انتخاب محصولات مراقبت پوستی خود دقت کنید. بهتر است هر محصول را قبل از استفاده، پشت دست خود تست کنید. اگر شاهد عارضه نبودید، آن را روی صورت خود با خیال راحت استفاده کنید.

چرا باید تست تشخیص پوست را انجام دهیم؟

در ابتدای محتوا نیز به اهمیت تشخیص نوع پوست در انتخاب محصولات مراقبت پوستی اشاره کردیم. در این قسمت از محتوا روی آن تاکید می‌کنیم چون موضوع مهمی به حساب می‌آید. چراکه اگر محصولات پوستی را بدون توجه به نوع پوست و نیاز پوستی خود انتخاب کنید، در واقع به این موضوع که چرا باید از این محصول استفاده کنم توجه نکرده‌اید. همه ما محصولات پوستی را برای یک نیاز پوستی خرید میکنیم. ممکن است شخصی پوست خشک داشته باشد و برای ایجاد رطوبت در پوست باید به دنبال رفع نیاز پوست خود یعنی خشکی پوست برود. پس در نتیجه محصولاتی را انتخاب می‌کند که آبرسان بوده و پوست را از خشکی در می‌آورند. 

در این قسمت از محتوا به اهمیت بالای شناخت نوع پوست پی بردیم. پس حتما قبل از خرید محصولات پوستی، تست تشخیص نوع پوست را در فروشگاه ماسک تو به صورت آنلاین و رایگان انجام دهید. تا محصولات پوستی را با خیال راحت استفاده کنید.

نتیجه گیری

در این مقاله به اهمیت تشخیص نوع پوست، در انتخاب محصولات مراقبت پوستی اشاره کردیم. فقط کافیست با یک دقیقه زمان، آزمون تشخیص نوع پوست را داده و بهترین روتین از محصولات مراقبت پوست را به همراه مهم ترین نکات در مراقبت از پوست دریافت کنید. با تشخیص نوع پوست و شناخت پوست شما، محصولاتی را پیشنهاد میکنیم که دقیقا مناسب خود شماست. با نرم افزار تشخیص نوع پوست و انجام تست تشخیص نوع پوست آنلاین، مسیر انتخاب محصول را برای شما آسان و سریع کردیم تا بهانه ای برای سرمایه گذاری روی زیبایی خود نداشته باشید.

پوستتو دوست داشته باش❤️

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهی در مورد “آزمون هوشمند تشخیص نوع پوست

 1. ریحانه اکبری گفت:

  خیلی آزمون خوبی بود واقعا هم پوستم رو فهمیدم و هم روتین. خوبی بهم پیشنهاد داد. خسته نباشین

  1. masketo گفت:

   ریحانه عزیز، سپاسگزاریم از لطف شما به ماسک تو. خوشحالیم که آزمون برای تشخیص نوع پوست شما مفید بوده.

 2. کیانا گفت:

  خیلی باحال و کاربردی بود برای تشخص نوع پوست

  1. masketo گفت:

   کیانای عزیز، ممنونیم از ارائه نظر و محبت شما. خوشحالیم که براتون مفید بوده.

   1. گل گفت:

    عالی بود.ممنون

    1. ماسک تو گفت:

     خوشحالیم که براتون مفید بوده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *